Kurucu

Doğan BAHAR

Kurucumuzun Mesajı: “Hedefimden en vazgeçilmez ve mukaddes olanı; şüphesiz icra etmekte olduğum mesleğimin yüksek önemine uygun, eksenini koruyan omurgalı bir eğitmen olarak, Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarından giderek eğitim öğretim alanında vatanıma ve milletime en iyi şekilde hizmet etmektir.”

İstanbullu olan Doğan BAHAR, 28 Kasım 1995 yılında babasının görevinden ötürü Diyarbakır’da doğup 4 yıl kadar bir süre sonrasında Ankara’da ikamet etmeye başlamıştır.

 

Bahar, ilkokul ve ortaokul eğitimini çeşitli okullarda tamamladıktan sonra lise eğitimini Teknik Meslek Lisesi’nde almıştır. Eğitim öğretiminin yanı sıra üniversite çağına kadar birçok ticari iş alanında çalışarak kendini geliştirmiştir. Bu zorlukları gören Bahar, eğitimin gerekliliğini ve önemini bir kez daha anlamış ve daha çok çalışarak 2014 yılında Atılım Üniversitesi – İngilizce Matematik Bölümü’nü burslu olarak kazanmıştır. Hazırlığı okuduktan sonra bölümünde derece yaparak çift ana dal yapma hakkı kazanan Bahar, İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne 2016 yılında başlamasının yanı sıra ilk işletmesi olan DAB Eğitim Kurumu’nu kurarak faaliyete başlatmıştır.

 

 

Üniversite sürecinde Bahar; İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde Çift Ana dal, İngilizce-Rusça ve İşaret Dili, TÜBİTAK Projesi, Sivil Toplum Kuruluşlarında liderlik, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Girişimcilik Alanı’nda derece, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Hakları çalışmalarında uzmanlık, Aile Danışmanı ve Eğitim Koçu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Pedagojik Formasyon, Uluslararası geçerli Kriptografi Eğitimi, 2019 Atılım Üniversitesi 50 İz Bırakan birincisi gibi birçok önemli alanda başarılara imza atmıştır.

 

 

2021 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümü alanında master yapmaya başlamış olup aynı zamanda işletme alanında kendini geliştirebilmek adına Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitim almaya başlamıştır. Kurumunun başında görev alarak öğrencilerinin eğitim koçluğunu ve ailelerinin de aile danışmanlığını yaparak onların akademik ve sosyal hayatlarında yanlarında olmaktadır. Onlarla bir aile olarak bütün sorunlarını çözmekten mutluluk ve gurur duymaktadır.

"Başarıya Atılan İmza!"

WhatsApp Image 2021-08-06 at 18.11.28.jpeg
Atılım-Üniversitesi-Logo.png
Celal_bayar_üniversitesi_yeni_logosu.png
Gazi_Üniversitesi_logo.png
png-clipart-scientific-and-technological-research-council-of-turkey-logo-science-tubitak-s
crop.jfif
clm-600.png
ankara-yildirim-beyazit-universitesi-logo-4CED19E653-seeklogo.com.png